Nie ma znaczenia dzień tygodnia…

Jak powszechnie wiadomo poniedziałek to najgorszy dzień tygodnia, następuje po błogim weekendzie, jest zmorą wielu z nas. Poniedziałki bywają ciężkie i zazwyczaj chcemy by się jak najszybciej skończyły. Tak właśnie kojarzę ten dzień tygodnia i gdy ujrzałam na sklepowej półce „Trochę większy poniedziałek” Katarzyny Grocholi pomyślałam, że właśnie o takim trudnym do przeżycia dniu  będzie mowa. O zmaganiach z przeciwnościami losu w poniedziałkowy dzień, który trwa i trwa… Nic bardziej mylnego…

Książka nastraja optymizmem, jest jedną z tych, które pozwalają spojrzeć na świat przez różowe okulary. Autorka zwraca uwagę na fakt, że każde zdarzenie, każda sytuacja z pozoru wyglądająca nieciekawie, przykro, smutno, drażniąco ma także dobre strony, że nawet to co wydaje się nam tragiczne jest tak naprawdę tylko złudzeniem.

Trochę większy poniedziałek

Grochola daje lekcję innego spojrzenia na codzienne problemy, które mogą spotkać każdego z nas, a które przy odpowiednim nastawieniu mogą mieć pozytywny oddźwięk. Pisarka pokazuje, że punkt widzenia zależy od nas samych i jeśli stawimy czoło losowi, staniemy z nim twarzą w twarz, nie poddamy się to zobaczymy dobre strony tych niedoskonałych okoliczności, że zawsze powinniśmy myśleć pozytywnie, czasem na pewne sprawy spojrzeć z przymrużeniem oka, a wtedy wszystko będzie prostsze.

Karty książki zabierają czytelnika  do świata pełnego przygód, refleksji i trafnych spostrzeżeń okraszonego humorem, dystansem do świata i ludzi. Poprawia nastrój nawet w brzydką, jesienną pogodę. Pogoda ducha jaka towarzyszy podczas czytania pozostaje w pamięci na bardzo długo.

One comment on “Nie ma znaczenia dzień tygodnia…

  1. Nie jestem fanką Grocholi, po ostatnie próbie czytania Houston mamy problem, jakoś się mogę się zmusić do innej Jej lektury.
    Zapraszam do siebie na konkurs, najnowsza książka Browna do wygrania. Pozdrawiam Agnieszka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s